مدل

خوش پوش ترینها

بهترین آرایش در کمترین زمان!
نویسنده : مهرداد فلاحی - ساعت ۱:۱۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۸٧
 
برای تجدید آرایش خود، کافی است این پنج مرحله ساده را دنبال کنید:

HyperText Transfer Protocol

1. هرگونه آرایشی را با پاک کننده‌های روغنی از روی لب‌ها و چشمتان پاک کنید و مراقب باشید که پوست اطراف چشمتان زیادی خشک نشود.2. ببینید اگر کرم پودرتان نیاز به تجدید کردن دارد، روی آن کمی آب بپاشید و سپس دوباره روی بینی، پیشانی و چانه کرم‌پودر و روی پلک‌ها و لب‌هایتان پودر‌بزنید.4. آرایش چشمانتان را تجدید کنید. بهترین آرایش برای غروب یک رنگ هماهنگ با رنگ چهره و یک خط چشم ملایم روی پلک بالایی و ریمل مشکی است.4. از اندکی وازلین برای حالت دادن ابروها به سمت بالا استفاده‌کنید.5. رژ لبتان را بمالید. رنگ قرمز مات برای شب مناسب است. اگر ترجیح می‌دهید از رژ لب روشن استفاده نکنید، از رنگی استفاده کنید که اندکی از آنچه به طور معمول به کار می‌برید، تیره‌تر باشد. ابتدا با مداد لب، خط لب بکشید و پس از مالیدن رژ لب با یک دستمال آن را خشک کنید و لایه دوم را بمالید. 
comment نظرات ()

 
مبارزه بامد در ایران
نویسنده : مهرداد فلاحی - ساعت ٥:٥۸ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ شهریور ۱۳۸٧
 
چند روز پس از طرح مبارزه نیروهای امنیتی با بدحجابی و مد لباس زنان و مردان در ایران، نگرانی ها افزایش یافت و موج انتقاد از نیروهای امنیتی افزایش یافت. بیشتر زنانی که در خیابان جلوی آنها گرفته شده و از آنها خواسته شده بود در لباس پوشیدن خود دقت کرده و پوشش بهتری داشته باشند، واکنشی خشمگینانه به این انتقاد داشتند.

کمیسیونی در مجلس شورای اسلامی ایران، به رییس پلیس و قوه قضاییه ایران اخطار داد که این برخوردها ممکن است با واکنش از سوی مردم همراه شود. روزنامه اعتماد ملی گزارش داد که حتی یکی از مشاوران رییس جمهور به پلیس هشدار داده که «به سمت راه های افراطی نرود».

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، خبر داد که نیروهای انتظامی، فقط به دخترانی تذکر می دهند که روسری و مانتوی کوتاه و یا شلوار کوتاه بر تن داشته باشند. وی همچنین خبر داد که نیروهای انتظامی، در مرحله دوم این طرح، با مردانی که پوشش نامناسب داشته باشند برخورد می کند که این مرحله یکشنبه گذشته آغاز شد. وی در ادامه تاکید کرد نیروهای انتظامی از هرگونه زور و دستگیری اجتناب می کنند و فقط با کسانی که لباس نامناسب دارند، صحبت کرده و به آنها تذکر می دهند که پوشش بهتری داشته باشند. اما در ادامه خبر داد که در شروع این طرح، 150 زن و دختر به دلیل پوشش نامناسب دستگیر شده اند. داریوش قنبری، عضو کمیته تحقیق امنیت ملی مجلس، خبر داد که برای شنیدن شکایت ها آماده است و در ادامه گفت:«برخی از نمایندگان مجلس اعتراض کرده اند که نیروهای امنیتی نباید جایگاه خود را پایین آورده و با چنین مسایلی برخورد کنند. »

نازنین، 28 ساله که ماه گذشته در میدان ونک با او برخورد شده، می گوید که به نظر خودش، درست ومطابق روز لباس پوشیده بوده، اما نیروهای امنیتی به وی گفته اند که مانتوی او تنگ و چسبان است و بدن او را نشان می دهد. نازنین، به یکی از خبرنگاران گفت:«من فقط با آنها خندیدم و شوخی کردم و سعی کردم خونسرد بمانم اما آنها به من گفتند بنشینم تا آنها بتوانند ببینند که شلوارمن چقدر کوتاه است.» وی گفت که ماموران پلیس به او گفته اند لباس پوشیدن مناسب به او کمک می کند تا مردان به او نگاه نکنند و مشکلی برای او به وجود نمی آید. اما نازنین، از پلیس درباره مانتویی که پوشیده، خط چشمی که کشیده، جوراب هایی که به پا داشته و آنها گفته اند که به اندازه کافی بلند نیست و این که عینک آفتابی او بزرگ است، اخطار گرفته است. وی پس از این که یک تعهد نامه را امضا کرده، اجازه پیدا کرده تا برود. در این تعهد نامه، نام و آدرس او نوشته شده بوده و پلیس گفته اگر برای بار دوم به آنها اخطار داده شود، این تعهد نامه در دادگاه علیه او استفاده می شود. نیلوفر، دختر 28 ساله دیگری است که با پلیس با عصبانیت برخورد کرده چون به او گفته اند که روسری او کوتاه است و موهای او از زیر آن بیرون آمده است. به خاطر برخورد بد خود، مدت پنج ساعت در اتوبوس مجبور شده نگه داشته شود تا بعد اجازه پیدا کند و برود.

سمیه، 31 ساله، که پس از مواجهه با نیروهای پلیس در متروی میرداماد با او به گریه افتاده بود، می گوید که می خواستند او را بترسانند و به او گفته اند به خانه اش زنگ بزند و شماره و کد ملی خود را بپرسد تا بتواند در تعهد نامه ای که او قرار است بگیرد، بنویسد و تعهد بدهد که دیگر در بیرون از خانه، آرایش نکند. یک زن پس از مصاحبه درخواست کرد نام و مشخصات او فاش نشود، چرا که ترسید مبادا نیروهای پلیس بتوانند هویت او را شناسایی کنند. زنان در ایران و براساس قانون که از زمان انقلاب ایران و روی کار آمدن جمهوری اسلامی ایران تصویب شده، موظف هستند موهای خود را پوشانده و لباس های بلند و گشاد بپوشند. بهترین لباسی که پیشنهاد شده، چادر است که از سر تا پا را می پوشاند. در روزهای پس از وقوع انقلاب، زنانی که پوشش نامناسب داشتند، بازداشت و یا جریمه می شدند. اما هستند بسیاری از زنانی که با قانون و دولت مخالفت کرده و وارد مبارزه ای طولانی شدند که برای پوشش زنان است. حداقل، سه نمایشگاه لباس در سال گذشته برگزار شده تا زنان را تشویق کند که بیشتر لباس های «اسلامی» بپوشند. در سال جاری، طرح مبارزه با بدحجابی، بزرگتر و پرسرو صدا تر و با همکاری نیروهای امنیتی مدام اعلام می کند که مردم از طرح مبارزه با بدحجابی، استقبال کرده و از قوانین حجاب راضی هستند. محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران، از این طرح استقبال کرده و گفته:«آنهایی که لباس و ظاهر نامناسب دارند، از طرف دشمن فرستاده شده اند.» اما بخش های دیگر دولت و رسانه های خبری، درخواست کرده اند که احتیاط بیشتری شود.

به گزارش روزنامه اعتماد ملی، محمود هاشمی شاهرودی، رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، به فرماندارن از خطرات این برخوردها و احتمال واکنش، هشدار داد و گفت:«هدایت زنان و دختران جوان به پاسگاه های پلیس هیچ نتیجه ای جز ناراحت کردن و آسیب رساندن ندارد. » این روزنامه همچنین گزارش داد مهدی کلهر، مشاورمطبوعاتی آقای احمدی نژاد، طی نامه ای به رییس پلیس اخطار داده که «برخورد افراطی نکنند.» کیهان، روزنامه تندروی محافظه کاران، هم هشدار داد که «پوشش نامناسب زنان، تنها مشکل و خطای جامعه نیست. » این روزنامه نوشت:«راهی که با خطاها و قانون شکنی ها برخورد شود، باید راهی باشد که مردم و به خصوص جوانان، باور کنند که مسوولان و مقامات واقعا خواهان پاک کردن آنها هستند. » کیهان در ادامه اشاره کرد که فقر، رشوه و بی عدالتی، مشکلات مهم تری هستند که باید با آنها برخورد شود. اما هنوز هم روش صحیح، تحمل نمی شود. دادگاهی در تهران، در ماه آوریل، شش زن را به تحمل دو تا سه سال زندان محکوم کرد. این زنان، فعالان کمپین جمع آوری یک میلیون امضا بودند تا از دولت بخواهند قوانین زنان را تغییر داده و حقوق آنها را با مردان برابر کند.

مرحله دوم هم همان طور که از پیش اعلام شده بود، از شنبه گذشته، آغاز شد. خبرگزاری ایسنا گزارش داد نیروهای پلیس مردان و پسرانی که موهای خود را عجیب درست کرده بودند یا تی شرت های غیر اسلامی بر تن داشتند را دستگیر کردند. این خبرگزاری بیانیه ای از نیروهای انتظامی را منتشر کرد که از آرایشگاه ها و پیرایشگران خواسته تا مدل های عجیب موهای مردان را اجرا نکنند و ابروی مردان را هم برندارند..■

Windows Picture and Fax Viewer


 
comment نظرات ()